Våra lärare är kunniga och engagerade. De brinner för sitt uppdrag och gör alltid sitt yttersta för att på bästa sätt hjälpa våra elever att lyckas med sina studier. Samtliga lärare är behöriga och legitimerade.

Bobo Jakobsson

Engelska, Mediaämnen

boboj@isgy.se

Magdalena Lundström

Engelska, Psykologi

magdalenal@isgy.se

Mischa Hayman

Religion, Historia

mischah@isgy.se

Mimmi Strand

Svenska, Franska

mimmis@isgy.se

Lucas Gill

Samhällskunskap, Historia, Psykologi

lucasg@isgy.se

Lisa Jerkander

Svenska, Spanska

lisaj@isgy.se

Kenneth Schenck

Samhällskunskap, Historia

kenneths@isgy.se

Karin Tufvesson

Mediaämnen

karint@isgy.se

Jesper Fransson

Svenska, Religion

jesperf@isgy.se

 

Ida Lindgren

Matematik, Naturkunskap

idal@isgy.se

Henrik Nilsson

Samhällskunskap, Mediaämnen

henrikn@isgy.se

Charlotte Jacobsson

Geografi, Svenska

charlottemj@isgy.se

Helene Emneborg

Naturkunskap

helenee@isgy.se

Erik Björk

Matematik

erikb@isgy.se

Markus Svensson

Idrott och hälsa, Tyska

markuss@isgy.se

Daly Andersson

Spanska

dalya@isgy.se

Carl Ljunggren

Historia, Religion, Filosofi

carll@isgy.se

Pascal Bejestam De Nys

Svenska, franska, filosofi

pascalb@isgy.se

Elin Schylander

Samhällskunskap, Engelska

elins@isgy.se

Magdalena Jonasson

Sociologi, Samhällskunskap

magdalenaj@isgy.se

Susana Bjelic

Tyska, Engelska (föräldraledig)

susanab@isgy.se

Christer Lorentzon

Juridik, Ekonomi, Samhällskunskap

christerl@isgy.se

Annika Jacobsson

Samhällskunskap, Engelska

annikaj@isgy.se